photographer
Amatör olarak başladığı Fotoğraf tutkusunu ardından ileri amatör ve profesyonel seviyede yaşayan Tarık Kaan Muşlu, Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilik döneminde Cengiz Akduman’ın asistanlığını yaptı. Asistanlık dönemi sonrasında mimari ve endüstriyel fotoğrafçılık dallarında uzmanlaşarak bu alanlarda hizmet vermeye başladı. Profesyonel fotoğrafçılığın yanısıra tanıtım filmleri, drone ile havadan fotoğraf ve video çekimleri de gerçekleştirmektedir.

On yıldır profesyonel fotoğrafçılık yapan Tarık Kaan Muşlu BMW, Hilton, Radisson, MINI, Jaguar, Land Rover, Henning Larsen Architects, BASF gibi bir çok uluslararası kurumsal firmaya hizmet vermektedir. Fotoğrafları ile  BBC, CNN, Arkitera, Sabah, HaberTurk, Posta ve başka bir çok gazetede, dergide yer aldı. Gerçekleştirdiği profesyonel projelerin yanısıra, farklı ülkeler ve bölgelerinde yer alan farklı kültürel ve coğrafi özellikleri belgelendirmeyi amaçlayan, onu aşkın ülkede gerçekleştirdiği fotoğraf çekimlerini kapsayan ”Seyahatname” adındaki uzun dönem projesinin üzerinde çalışmaktadır.

Mimarlar Odası, Bahçeşehir Üniversitesi ve Adalar Kültür Derneği’nin organize ettiği sergilere fotoğraflarıyla katıldı. Adalar Kültür Derneği’nin düzenlediği fotoğraf yarışmasında ”Bakış” adlı eseri juri özel ödülüne layık görüldü. Edirne Belediyesi için gerçekleştirdiği fotoğraf çalışmalarıyla Selimiye Cami, Unesco Dünya Miras Listesi’ne kabul edildi. Kılıç Ali Paşa Camii, Mihrimah Sultan Camii gibi tarihi eserlerin restorasyon çekimlerini gerçekleştirdi.